Sztuczne kwiaty na uroczystość pogrzebową

Zapewne bardzo wielu miłośników kwiatów uznaje stosowanie wyłącznie żywych roślin ze względu na ich naturalny urok i piękny zapach. Są jednak sytuacje, gdy użycie sztucznych kwiatów jest w pełni uzasadnione i najbardziej rozsądne. Do takich okoliczności zaliczyć można uroczystości pogrzebowe, szczególnie te, odbywające się w chłodnych miesiącach.

Sztuczne kwiaty pogrzebowe też mogą być estetyczne

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że współczesne sztuczne kwiaty niczym nie przypominają tych z przeszłości. Jeszcze kilkanaście lat temu sztuczne kwiaty na pierwszy rzut oka wyglądały nieautentycznie, plastikowo, nieco kiczowato. Obecnie technologia produkcji różnorodnych ozdób bardzo się rozwinęła. Niektóre sztuczne kwiaty do złudzenia przypominają żywe i dopiero po dotknięciu można odróżnić jedne od drugich.

Coraz częściej sztuczne kwiaty stosowane są do różnorodnych dekoracji, np. sal konferencyjnych, sal weselnych, a nawet na zewnątrz domów. Oczywiście nikt nie wyobraża sobie wręczenia bukietu ze sztucznych kwiatów drugiej osobie, np. na Walentynki, Dzień Kobiet czy Dzień Matki, jednak są pewne okoliczności i uroczystości, kiedy to właśnie tego rodzaju ozdoby są najbardziej praktyczne.

Przykładowo, podczas pogrzebu w bardzo zimny dzień wiązanki wykonane przy użyciu żywych kwiatów z całą pewnością bardzo szybko stracą swoje walory estetyczne. Prawdziwe kwiaty po przemrożeniu szybko zwiędną, tracąc swój urok. Sztuczne rośliny w takiej sytuacji będą prezentować się doskonale w każdych okolicznościach pogodowych. Będą stanowić ozdobę nie tylko podczas uroczystości, ale i po niej, dekorując grób osoby zmarłej. Ale nie tylko podczas mrozów sztuczne kwiaty pogrzebowe będą prezentować się w wiązankach pogrzebowych lepiej niż żywe. Warto pamiętać, że także wysokie temperatury wpływają niekorzystnie na rośliny. Podczas upałów naturalne kwiaty szybko zwiędną, pozostawiając po sobie niezbyt ładny widok. Kwiaty sztuczne przetrwałą znacznie dłużej, a co najważniejsze — nie będą wymagać żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.