Kompleksowe usługi pogrzebowe we Wrocławiu

Dokumenty do pobrania

Mało kto zdaje sobie sprawę, że zarówno organizacja, jak i przeprowadzenie pogrzebu, oznacza konieczność załatwienia szeregu spraw formalnych w kilku różnych urzędach i instytucjach. Niestety, jest to często wieloetapowy proces, który dla niedoświadczonej osoby zmagającej się dodatkowo ze stratą kogoś bliskiego, może okazać się wyjątkowo skomplikowany i trudny. Mając to na uwadze warto zlecić przeprowadzenie wszelkich formalności zakładowi pogrzebowemu. Jego pracownicy pomogą Państwu z dopięciu procedur związanych z kremacją czy międzynarodowym transportem zwłok.

Najważniejszym dokumentem, który należy uzyskać jest akt zgonu. Sporządza go i wydaje Urząd Stanu Cywilnego, właściwy dla miejsca śmierci danej osoby. Warto również wiedzieć, że rodzina ma prawo ubiegać się o przyznanie tzw. zasiłku pogrzebowego. W tym celu powinna dostarczyć odpowiednio wypełnione dokumenty do ZUS lub KRUS.

Poniżej znajdą Państwo dokumenty do pobrania ułatwiające zorganizowanie pochówku. W razie jakichkolwiek pytań służymy radą i doświadczeniem.