Z roku na rok kremacje zwłok stają się coraz bardziej popularne i zyskują coraz więcej zwolenników. Dlatego też – odpowiadając na zapotrzebowanie Klientów – Zakład Pogrzebowy WITWICKA od wielu lat zajmuje się organizacją kremacji we Wrocławiu. Gwarantujemy Państwu pomoc w ustaleniu terminu wykonania kremacji oraz miejsca pochowania prochów.

Przebieg spopielania zwłok nadzorowany jest przez komputer i odbywa się w pełni automatycznie, w sposób bezwonny oraz bezdymny. Rezerwujemy terminy kremacji oraz terminy pogrzebów na wszystkich cmentarzach komunalnych we Wrocławiu i okolicach. Na podstawie dokonanych ustaleń otrzymujecie Państwo od nas konkretny termin kremacji z dokładną datą i godziną wykonania usługi kremacji zwłok.

IMG_0689JPG

Kremacja Wrocław

Zlecenia na kremację zwłok i pochówki kremacyjne przyjmujemy od rodzin osób zmarłych, od innych zakładów pogrzebowych z poza terenu Wrocławia, a także od osób niespokrewnionych ze Zmarłym, jeśli podejmują się organizacji jego pogrzebu (dzieje się tak, gdy sąsiad zajmuje się pochówkiem swojego sąsiada – np. z powodu braku najbliższej rodziny).

Po kremacji urnę może odebrać:

  • rodzina (osoba upoważniona do odbioru urny z prochami) bezpośrednio z krematorium,
  • rodzina (osoba upoważniona do odbioru urny z prochami) bezpośrednio od nas z zakładu,
  • jako zakład pogrzebowy odbieramy osobiście urnę, dowozimy na wskazany cmentarz w celu złożenia w grobie,
  • od nas inny zakład pogrzebowy z pisemnym upoważnieniem do odbioru urny z prochami od osoby zlecającej kremację.

Ile wynosi koszt kremacji?

Większość mieszkańców Polski, pomimo tego, że kremacja zwłok staje się coraz bardziej popularna, wciąż decyduje się na tradycyjny pochówek. Jednak skremowanie ciała zwykle jest nieco tańsze od standardowego pogrzebu. Koszty, jakie trzeba ponieść, to przede wszystkim zakup odpowiedniej trumny do kremacji zwłok, a także uiszczenie opłaty w krematorium (zwykle jest to kwota rzędu 650 zł, w zależności od tego, czy w kremacji będzie uczestniczyć rodzina, czy nie). Około 2000 złotych kosztuje wykupienie miejsca w kolumbarium, a tradycyjny grób ziemny urnowy to wydatek ok. 500 zł.

Decydując się na kremację należy dostarczyć niezbędne dokumenty – w tym oświadczenie o braku rozrusznika serca. Niezbędne jest też uprzednie uiszczenie niezbędnych opłat.

koszt kremacji Wrocław Witwicka (1)

W jakich trumnach przeprowadzamy kremacje zwłok?

Kremacje przeprowadzane są w nowoczesnych krematoriach – wyposażonych w elektronicznie sterowane piece. Dlatego też ważne jest, aby trumna spełniała określone wymagania. Wszystkich zmarłych zatem kremujemy w naturalnych trumnach drewnianych, nielakierowanych oraz bez okuć ozdobnych. Drzewo jest zakonserwowane bejcą w odcieniu naturalnego dębu, sosny, olchy i orzecha. Spód trumny jest wybity płótnem naturalnym, a niektóre modele trumien kremacyjnych posiadają również atłasowe wykończenia wnętrza. Wszystkie trumny przeznaczone do czynności kremacji wykonane są według bieżących norm.

Nasza firma prowadzi również sprzedaż trumien ekologicznych (kartonowych). W dobie pandemii COVID-19 należy jednak pamiętać, że krematorium we Wrocławiu na Kiełczowie nie kremuje osób, które zmarły na tę chorobę, w trumnach papierowych, tylko w naturalnych drewnianych. W związku z pandemią, krematorium na Kiełczowie ograniczyło możliwość pożegnań przed kremacją (chodzi tylko o osoby zakażone COVID-19), można wynająć małą sale, w której będziemy widzieli na telebimie moment wprowadzenia trumny ze zwłokami do pieca.

Jako Zakład Pogrzebowy sprzedajemy trumny kremacyjne oraz urny (drewniane) bezpośrednio z naszej produkcji. Posiadamy również w sprzedaży urny metalowe, ceramiczne, kamienne z granitu oraz z kamieni zagranicznych (w tym urny włoskie, hiszpańskie czy indyjskie).