Kremacja i pochówek kremacyjny – Krematorium we Wrocławiu

kremacja
Poza organizacją pogrzebów tradycyjnych organizujemy również pochówki kremacyjne na cmentarzach komunalnych i parafialnych nie tylko na terenie Wrocławia. Rezerwujemy terminy kremacji/spopielenia w krematorium oraz pomagamy w wyborze urny. W ofercie naszego zakładu pogrzebowego dostępne są trumny kremacyjne spełniające wymagane normy, tradycyjne drewniane oraz ekologiczne / papierowe.

Krematorium we Wrocławiu

Od wielu lat zajmujemy się organizacją kremacji we Wrocławiu. Gwarantujemy Państwu pomoc w ustaleniu terminu wykonania kremacji oraz miejsca pochowania prochów. Z roku na rok kremacje zwłok stają się coraz bardziej popularne i zyskują więcej zwolenników. Kremacja przeprowadzana jest w piecu kremacyjnym zazwyczaj opalanym olejem opałowym lub gazem. Przebieg spopielania zwłok nadzorowany jest przez komputer i odbywa się w pełni automatycznie. Gdy proces spopielenia zostanie zakończony, wówczas w krematorium prochy są jeszcze dodatkowo rozdrabniane a następnie umieszczane w urnie. Więcej informacji na temat kremacji znajdą Państwo pod numerem telefonu  71 889 00 60. Rezerwujemy terminy kremacji oraz terminy pogrzebów na wszystkich cmentarzach komunalnych we Wrocławiu. Od nas otrzymujecie Państwo konkretny termin kremacji z dokładną datą i godziną wykonania usługi kremacji zwłok.  W związku z pandemią, krematorium na Kiełczowie ograniczyło możliwość pożegnań przed kremacją (chodzi tylko o osoby zakażone COVID-19), można wynająć małą sale, w której będziemy widzieli na telebimie moment wprowadzenia trumny ze zwłokami do pieca.

Zlecenia na kremację zwłok i pochówki kremacyjne przyjmujemy od rodzin osób zmarłych, od innych zakładów pogrzebowych z poza terenu Wrocławia, od osób obcych jeśli chowają też osobę obcą (sąsiad zajmuje się pochówkiem swojego sąsiada, z powodu braku najbliższej rodziny).
Po kremacji urnę może odebrać:

  • rodzina (osoba upoważniona do odbioru urny z prochami) bezpośrednio z krematorium,
  • rodzina (osoba upoważniona do odbioru urny z prochami) bezpośrednio od nas z zakładu,
  • jako zakład pogrzebowy odbieramy osobiście urnę, dowozimy na wskazany cmentarz w celu złożenia w grobie,
  • od nas inny zakład pogrzebowy z pisemnym upoważnieniem do odbioru urny z prochami od osoby zlecającej kremację.

Ile wynosi koszt kremacji?

Większość mieszkańców Polski, pomimo tego, że kremacja zwłok staje się coraz bardziej popularna, wciąż decyduje się na tradycyjny pochówek. Skremowanie ciała zwykle jest nieco tańsze od standardowego pogrzebu. Koszty, jakie trzeba ponieść, to przede wszystkim zakup odpowiedniej trumny do kremacji zwłok, a także uiszczenie opłaty w krematorium (zwykle jest to kwota rzędu 400 zł, w zależności od tego, czy w kremacji będzie uczestniczyć rodzina, czy nie). Około 2000 złotych kosztuje wykupienie miejsca w kolumbarium, a tradycyjny grób ziemny urnowy to wydatek ok. 500 zł.

urna z ozdobnego granitu, pochówek kremacyjny
Wniosek potrzebny do spopielenia/kremacji.
Zakres: oświadczenie o braku rozrusznika serca, przekazanie osoby zmarłej do kremacji, uiszczenie niezbędnych opłat.

W jakich trumnach przeprowadzamy kremacje zwłok?

Wszystkich zmarłych kremujemy w naturalnych trumnach drewnianych, nielakierowanych oraz bez okuć ozdobnych w profesjonalnie przygotowanym krematorium. Drzewo jest zakonserwowane bejcą w odcieniu naturalnego dębu, sosny, olchy i orzecha. Spód trumny jest wybity płótnem naturalnym, a niektóre modele trumien kremacyjnych posiadają atłasowe wykończenia wnętrza. Wszystkie trumny przeznaczone do czynności kremacji wykonane są według bieżących norm. Nasza firma prowadzi również sprzedaż trumien papierowych, należy pamiętać że krematorium we Wrocławiu na Kiełczowie osób zakażonych COVIDem nie kremuje w trumnach papierowych, tylko w naturalnych drewnianych.

Jako Zakład Pogrzebowy sprzedajemy trumny kremacyjne oraz urny (drewniane) bezpośrednio z naszej produkcji, również posiadamy w sprzedaży urny metalowe, ceramiczne, kamienne z granitu, oraz z kamieni zagranicznych (w tym Włoskie, Hiszpańskie, Indyjskie).