Zgodnie z prawem w Polsce każda osoba może zorganizować pogrzeb swojego nienarodzonego dziecka niezależnie od tego, kiedy doszło do poronienia. Utrata dziecka jest szczególnie bolesnym etapem w życiu każdego rodzica, gdyż nierozerwalnie wiąże się z żalem, bezradnością i utratą planów oraz nadziei.

Organizacja pogrzebu może pomóc w spokojnym przeżywaniu żałoby i powolnym radzeniu sobie z zastaną rzeczywistością. W naszym zakładzie pogrzebowym Witwicka zdajemy sobie sprawę, jak bardzo trudnym przeżyciem jest strata. Dlatego pomagamy w przygotowaniu ostatniego pożegnania dzieci nienarodzonych i udzielamy niezbędnych porad dotyczących wszystkich formalności.

Pogrzeb dziecka nienarodzonego Wrocław Witwicka

Pogrzeb dziecka — kwestie formalne

W przypadku poronienia dzieci, których płeć jest możliwa do ustalenia, lekarz wystawia kartę zgonu, a po zgłoszeniu odpowiednich dokumentów do USC, rodzina może rozpocząć przygotowanie do pogrzebu. W sytuacji, kiedy płeć jest niemożliwa lub trudna do ustalenia, rodzina ma dwa rozwiązania. Pogrzeb może zorganizować na własny koszt lub zlecić badania genetyczne.

Na podstawie tych badań ustalona zostanie płeć dziecka. Następnie w USC zostanie wystawiony skrócony akt urodzenia z adnotacją o martwym urodzeniu. Dzięki temu dokumentowi rodzice mogą ubiegać się o zwrot zasiłku pogrzebowego oraz urlop macierzyński.

W naszym zakładzie pogrzebowym Witwicka oferuje wszelkie niezbędne akcesoria pogrzebowe, które zapewnią godną atmosferę. Mogą również Państwo liczyć na naszą pomoc i wsparcie.