Do wyboru trumny Rodzina Zmarłego przykłada bardzo dużą wagę. Trumna bowiem staje się ostatnim mieszkaniem Zmarłego – miejscem, w którym spoczywać będzie jego ciało. Dlatego Bliscy Osoby Zmarłej pragną wybrać trumnę, jak najbardziej trwałą i piękną, jak najpiękniejszy ostatni dar.

Zakład Pogrzebowy WITWICKA oferuje Państwu trumny, których jesteśmy producentem. Dzięki temu możemy realizować na bieżąco nawet najbardziej nietypowe zamówienia, jednocześnie zapewniając konkurencyjne ceny oraz duży wybór modeli.

trumny-2

Rodzaje trumien

Nasz asortyment obejmuje wiele modeli drewnianych trumien tradycyjnych (wykonane z drewna dębowego lub sosnowego), jak też wykonanych z odpowiednich materiałów trumien kremacyjnych. Trumny do kremacji są zazwyczaj wykonane z drewna sosnowego, ale stosowane są również trumny z tektury. Jako zakład pogrzebowy, świadczący usługi w zakresie kremacji, zapewniamy, iż nasze trumny kremacyjne – niezależnie od materiału, z jakiego zostały wykonane – są zgodne z rozporządzeniem Zarządu Cmentarzy Komunalnych we Wrocławiu dotyczącym trumien do kremacji.

Od wielu lat zajmujemy się produkcją trumien w Krzyżowicach w Gminie Kobierzyce (15 km od Wrocławia). Realizujemy nietypowe zamówienia – w zależności od aktualnych potrzeb. Oznacza to, że możemy stworzyć szybko trumny dłuższe, szersze czy wyższe od modeli standardowych. Produkujemy także urny drewniane, krzyże nagrobne, drewniane obudowy nagrobne.

W jaki sposób odbywa się
produkcja trumien w naszym zakładzie?

Drewno, z którego produkujemy oferowane przez nas trumny, jest pozyskiwane w głównej mierze z polskich zakładów tartacznych. Po poddaniu profesjonalnemu suszeniu w przeznaczonej do tego celu suszarni, gdzie uzyskuje odpowiedni stopień wilgotności, może zostać wykorzystane do stworzenia różnych rodzajów trumien.

W naszym zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym nieopodal Wrocławia wykonujemy trumny zarówno według gotowych wzorów, jak i przygotowujemy je na indywidualne zamówienia Klientów. W procesie produkcji staramy się łączyć sprawdzone rzemieślnicze metody z najnowocześniejszymi technologiami, aby móc zaoferować Państwu wyroby najwyższej jakości, odznaczające się odpowiednią trwałością i wytrzymałością. Specjalistyczny sprzęt, jakim dysponujemy, pozwala nam na realizację nawet najbardziej nietypowych zamówień.

Trumny ekologiczne

W zakres naszej oferty wchodzi szeroki wybór trumien ekologicznych, które są produkowane przy wykorzystaniu starannie wyselekcjonowanych materiałów i są gotowe do natychmiastowego użycia. Charakteryzują się solidnym wykonaniem i wyjątkową trwałością, a co więcej, należą do coraz częściej wybieranych produktów na rynku. Trumny ekologiczne, które powstają w zakładzie produkcyjnym firmy WITWICKA posiadają estetyczne wnętrza, a na indywidualne życzenie mogą też zostać udekorowane ozdobnymi wykończeniami. Przygotowujemy także spersonalizowane trumny – po uprzednim pobraniu miary. Członkowie rodziny mają możliwość dokonania wyboru kolorystyki, wzoru, a także gatunku drewna.