Pogrzeb jest ostatecznym hołdem składanym Osobie, której już nie ma wśród nas. Jego celem jest nie tylko ostatnie pożegnanie ze Zmarłym, ale także wsparcie dla Rodziny przeżywającej żałobę z powodu odejścia kogoś, kogo kochali. Pogrzeb to okazja do refleksji nad życiem Osoby Zmarłej, ale także możliwość dania świadectwa o znaczeniu Zmarłego dla społeczności lokalnej. Z tego powodu każda uroczystość żałobna powinna być przygotowana z dbałością o najdrobniejszy szczegół.

Pogrzeb tradycyjny – czyli ceremonia podczas której do grobu składana jest trumna z ciałem Zmarłego – nadal jest tym rodzajem pochówku, który jest często wybierany w Polsce i na Dolnym Śląsku. W zależności od światopoglądu oraz woli Zmarłego może mieć on charakter wyznaniowy albo świecki.

pogrzeb tradycyjny witwicka

Pogrzeb tradycyjny we Wrocławiu

Zakład Pogrzebowy WITWICKA organizuje pogrzeby tradycyjne na cmentarzach komunalnych i parafialnych we Wrocławiu, Sobótce, Kobierzycach oraz w innych miejscowościach województwa dolnośląskiego. Planujemy każdy szczegół uroczystości i troszczymy się o perfekcyjną realizację całej ceremonii – od pierwszego do ostatniego etapu.

Decydując się na pogrzeb tradycyjny należy mieć na względzie także dobór odpowiednich akcesoriów pogrzebowych: trumny, ubrania dla Zmarłego, a także np. modlitewnika czy różańca, jak również tabliczki na trumnę. Możemy, korzystając z naszego doświadczenia, doradzić Państwu w tym niełatwym wyborze.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Wsłuchujemy się w życzenia naszych Klientów, aby przygotować uroczystość żałobną zgodnie z ich oczekiwaniami.