Pogrzeb jest uhonorowaniem ludzkiego życia. Dlatego tak ważne jest, aby uroczystość pogrzebowa zasłużonych osób odbyła się z udziałem asysty honorowej. 

Taki rodzaj ceremonii pogrzebowych przeznaczony jest dla najwyższych władz państwowych, żołnierzy w służbie czynnej, byłych żołnierzy, dam i kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari i Orderu Krzyża Wojskowego, kombatantów, weteranów wojennych, uczestników walk o wolność i niepodległość Polski. 

W przypadku generałów, admirałów oraz innych zasłużonych dla kraju osób, o udziale asysty honorowej decyduje Minister Obrony Narodowej.

 

pogrzeb wojskowy wroclaw Witwicka

Pogrzeby wojskowe wyróżniają się podniosłą atmosferą, w trakcie ceremonii pogrzebowej mogą wystąpić takie elementy jak salwa, kondukt, warta i uroczysta przemowa. Bardzo często w trakcie pogrzebu z asystą honorową występuje orkiestra wojskowa. Nasz zakład pogrzebowy Witwicka ma niezbędne doświadczenie w organizacji pogrzebów wojskowych. Pomożemy we wszystkich kwestiach formalnych oraz zadbamy o sprawny i godny przebieg ceremonii pożegnalnej.