Pod całodobowym numerem telefonu: 71 889 00 60 pracownik naszego Zakładu Pogrzebowego WITWICKA o każdej porze zajmie się transportem Zmarłego na terenie miasta Wrocławia i okolic. Pomagamy najczęściej mieszkańcom gmin Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Sobótka oraz Żórawina. Biorąc pod uwagę sytuację, związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, bardzo prosimy podczas wstępnego kontaktu telefonicznego o informację w sprawie przyczyny zgonu. Przed eksportacją nasi pracownicy muszą wiedzieć, czy zgon nie nastąpił w skutek choroby zakaźnej. Taka bowiem eksportacja wymaga specjalistycznego zabezpieczenia osób realizujących przewóz Zmarłego.
transposrt zmarlych witwicka wroclaw

Pracownicy Zakładu Pogrzebowego WITWICKA gotowi są wyjechać o każdej porze, aby przewieźć osobę zmarłą z miejsca zgonu do chłodni. Do realizacji tego zlecenia wymagany jest protokół zgonu lub karta zgonu wystawiona przez wykwalifikowaną do tego celu osobę (najczęściej jest to lekarz dyżurny
w pogotowiu ratunkowym, bądź w przypadku karty zgonu jest to lekarz rodzinny).

Osobę Zmarłą przewozimy do chłodni, która pozostaje do naszej dyspozycji przez cały rok.

Międzynarodowy transport zmarłych

Zajmujemy się transportem zwłok z Anglii, Austrii, Niemiec, Czech i Słowacji – to kraje, w których najczęściej wykonujemy usługi transportu międzynarodowego. W przypadku sprowadzenia zwłok z zagranicy tłumaczymy w Polsce wszystkie dokumenty u tłumacza przysięgłego i organizujemy odprawy w konsulatach. Zapewniamy także odpowiednie trumny z wkładami metalowymi, które są niezbędne w przypadku przewozów zagranicznych.

Sprowadzanie zwłok z Anglii i Niemiec do Polski

Od kilkunastu lat pomagamy rodzinom w Polsce w transporcie zwłok z różnych państw w Europie. Ze względu na najchętniej wybierane przez Polaków kierunki emigracji, w naszej działalności na chwilę obecną dominuje sprowadzanie zwłok z Anglii (UK) oraz Niemiec. Koszty przewozu ciała Zmarłego z tych krajów różnią się – między innymi w zależności od miejsca docelowego w Polsce. Przewóz ciała zza morza dodatkowo wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty za prom lub samolot.

Dokumenty niezbędne do sprowadzania zwłok z zagranicy

Dokumentami niezbędnymi do sprowadzenia zwłok z zagranicy – w przypadku zgonu osoby będącej w związku małżeńskim -jest akt urodzenia i akt małżeństwa. Wszystkie dokumenty powinny być w formacie międzynarodowym.

W przypadku śmierci osoby stanu wolnego wymaganym dokumentem jest tylko akt urodzenia, również w formacie międzynarodowym.

Jeśli umiera osoba po rozwodzie, musimy przedstawić w zagranicznym Urzędzie Stanu cywilnego akt urodzenia oraz dokument, który stwierdza unieważnienie małżeństwa. Wszystkie dokumenty niezbędne do transportu ciała również muszą mieć format międzynarodowy.

Bardzo ważne jest, określenie zleceniodawcy – czyli podmiotu, który będzie sprowadzał zwłoki do kraju. Należy również sprecyzować, w jakim mieście i w którym szpitalu znajduje się ciało Osoby Zmarłej. Również bardzo ważne jest precyzyjne podanie miejsca pochówku trumny ze zwłokami, ponieważ wydana decyzja Starosty czy Prezydenta Miasta wymaga określenia dokładnego miejsca pochowania trumny ze zwłokami.

O czym jeszcze warto wiedzieć,
sprowadzając zwłoki zza granicy?

Zakład Pogrzebowy WITWICKA bardzo często otrzymuje pytania związane z kremacją zwłok za granicą oraz sprowadzeniem urny we własnym zakresie. Odpowiadając na te wątpliwości wyjaśniamy, że takie sprowadzenie urny z prochami z zagranicy we własnym zakresie nie zwalnia z wyrabiania dokumentów. Ścieżka postępowania – w tym droga urzędowa – jest identyczna, jak w przypadku transportu trumny ze zwłokami. Należy jednak pamiętać, że koszt kremacji w innym kraju często bardzo mocno przekracza koszt sprowadzenia trumny do Polski przez polską firmę pogrzebową, która sama wyjeżdża i sprowadza do kraju zwłoki. W naszym Zakładzie Pogrzebowym WITWICKA każde zlecenie na transport międzynarodowy wyceniamy indywidualnie, ponieważ każda sprawa jest inna i jako taka domaga się indywidualnego potraktowania. Całodobowy kontakt w sprawie dotyczących przewozów zwłok z Anglii, Niemiec i innych krajów Europy możliwy jest pod numerem 0048607152668 Płatność za usługę transportu może być dokonana poprzez PayPal, układ ratalny przez bank (do 48 miesięcy), gotówką w PLN lub €.