Całodobowy transport i sprowadzanie zwłok z Angli,UK we Wrocławiu 24H

Pod numerem telefonu: 71 889 00 60 pracownik naszego Całodobowego Zakładu Pogrzebowego z Wrocławia o każdej porze zajmie się transportem zmarłego na terenie miasta Wrocławia jak i również ościennych Gmin (Kobierzyce, Żórawina Kąty Wrocławskie, Sobótka). Zważając na obecną sytuację, bardzo prosimy o informację podczas kontaktu telefonicznego w sprawie przyczyny zgonu, musimy wiedzieć czy zdarzenia nie nastąpiło w skutek choroby zakaźnej. Pracownicy gotowi są wyjechać o każdej porze, aby przewieźć osobę zmarłą z miejsca zgonu do chłodni wymagany jest protokół zgonu lub karta zgonu wystawiona przez wykwalifikowaną osobę do tego celu (najczęściej jest to lekarz dyżurny na pogotowiu ratunkowym, bądź w przypadku karty zgonu jest to lekarz rodzinny). Posiadamy do dyspozycji chłodnię przez cały rok. Świadczymy również usługę transportu międzynarodowego. Sprowadzając zwłoki, zawsze dojeżdżamy bezpośrednio do domu.

Międzynarodowy transport zmarłych

Zajmujemy się transportem zwłok z Anglii, Austrii, Niemiec, Czech i Słowacji – to kraje, w których najczęściej wykonujemy usługi transportu międzynarodowego. W przypadku sprowadzenia zwłok z zagranicy tłumaczymy w Polsce wszystkie dokumenty u tłumacza przysięgłego, zapewniamy trumny z wkładami metalowymi, organizujemy odprawy w konsulatach.

Sprowadzenie zwłok z Anglii i Niemiec do Polski

Od kilkunastu lat pomagamy rodzinom w Polsce w transporcie zwłok z różnych państw w Europie. Ze względu na najchętniej wybierane przez Polaków kierunki emigracji, w naszej działalności na chwilę obecną dominuje sprowadzanie zwłok z Anglii (UK) oraz Niemiec. Koszty przewozu ciała zmarłego z tych krajów różnią się między innymi w zależności od miejsca docelowego w Polsce. Przewóz ciała zza morza dodatkowo wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty za prom lub samolot.

 

Dokumenty niezbędne do sprowadzenia zwłok z zagranicy

Dokumentami niezbędnymi do sprowadzenia zwłok z zagranicy w przypadku zgonu osoby będącej w związku małżeńskim jest akt urodzenia i akt małżeństwa. Wszystkie dokumenty powinny być w formacie międzynarodowym. W przypadku śmierci kawalera lub panny wymaganym dokumentem jest tylko akt urodzenia, również w formacie międzynarodowym. Jeśli umiera osoba po rozwodzie, musimy przedstawić w zagranicznym Urzędzie Stanu cywilnego akt urodzenia oraz dokument, który stwierdza unieważnienie małżeństwa. Wszystkie dokumenty niezbędne do transportu ciała również muszą mieć format międzynarodowy. Bardzo ważne jest, kto będzie sprowadzał zwłoki do kraju (zleceniodawca), w jakim mieście i w którym szpitalu znajduje się ciało osoby zmarłej.  Również bardzo ważne jest miejsce pochówku trumny ze włokami, ponieważ wydana decyzja Starosty czy Prezydenta miasta wymaga określenia dokładnego miejsca pochowania trumny ze zwłokami.

O czym jeszcze warto wiedzieć, sprowadzając zwłoki zza granicy?

Bardzo często zadawane są pytania związane z kremacją zwłok zagranicą oraz sprowadzeniem urny we własnym zakresie. Sprowadzenie urny z prochami z zagranicy nie zwalnia z wyrabiania dokumentów na prowadzenie, ścieżka postępowania jest identyczna jak w przypadku trumny ze zwłokami, a koszt kremacji w innym kraju często bardzo mocno przekracza koszt sprowadzenia trumny do Polski przez polską firmę pogrzebową, która sama wyjeżdża i sprowadza do kraju zwłoki. Każde zlecenie transportu międzynarodowego wyceniamy indywidualnie, ponieważ każda sprawa jest zawsze inna niż poprzednie.

Całodobowy kontakt w sprawie dotyczących przewozów zwłok z Anglii, Niemiec i innych krajów Europy: 0048607152668
Płatność za usługę transportu może być dokonana poprzez PayPal, układ ratalny przez bank (do 48 miesięcy), gotówką w PLN lub €.

Znak akceptacji