Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że zarówno organizacja, jak i przeprowadzenie pogrzebu, oznacza konieczność załatwienia szeregu spraw formalnych w rozmaitych urzędach i instytucjach. Niestety, jest to często wieloetapowy proces, który dla osoby mało doświadczonej w tej tematyce – a dodatkowo zmagającej się ze stratą kogoś Bliskiego – może okazać się wyjątkowo skomplikowany i trudny. Mając to na uwadze warto zlecić przeprowadzenie wszelkich formalności zakładowi pogrzebowemu.

W Zakładzie Pogrzebowym WITWICKA pracownicy zawsze są gotowi do pomocy Państwu w dopełnieniu wszelkich procedur związanych pogrzebem, z kremacją czy międzynarodowym transportem zwłok.

formalnosci zus zailki pogrzebowe wroclaw witwicka

Nasze wieloletnie doświadczenie w organizowaniu pogrzebów sprawia, że wiemy jak odpowiednio przygotować ceremonię, uwzględniając Państwa możliwości finansowe. Dokładamy wszelkich starań, by koszty związane z pogrzebem mieściły się w kwocie zasiłku pogrzebowego – pozostając jednocześnie godne i piękne.

Oferujemy możliwość skorzystania z bezgotówkowego rozliczenia kosztów pogrzebów na podstawie świadczeń z ZUS, KRUS, MSWiA, oraz WBE.

Jeżeli jednak koszty ceremonii pogrzebowej są wyższe niż otrzymany zasiłek pogrzebowy istnieje możliwość spłaty ratalnej. Służymy również pomocą w załatwieniu niezbędnych formalności do uzyskania zasiłku z ZUS.

Formalności związane z pogrzebem

Młody i wykwalifikowany personel naszego domu pogrzebowego odpowie Państwu na wszystkie pytania dotyczące organizacji pogrzebu, udzieli informacji związanych z cmentarzem oraz z innymi sprawami, pomoże przy wypełnianiu dokumentów potrzebnych do ZUS-u, KRUS-u. Oszacujemy także, ile będą wynosić koszty organizacji pogrzebu, w zależności od wybranej formy pochówku, rodzaju trumny itp.

Zdając sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji znaleźli się bliscy Osoby Zmarłej, zobowiązujemy się do wzięcia odpowiedzialności za uzyskanie niezbędnych dokumentów zezwalających na zorganizowanie ceremonii pogrzebowej i pochówku. Po dostarczeniu karty zgonu wystawianej przez lekarza i aktu zgonu wystawianego przez pracownika Urzędu Stanu Cywilnego właściwego ze względu na miejsce zgonu, możemy przystąpić do przygotowań pogrzebowych. Dysponując tymi dokumentami mamy prawo do przewiezienia ciała do chłodni. Po ustaleniach z rodziną Zmarłego przystępujemy do załatwiania dalszych formalności związanych z pochówkiem oraz otrzymaniem zasiłku pogrzebowego.

Zasiłek pogrzebowy

Zasiłek pogrzebowy można przyznać osobie, która pokryła koszty pogrzebu zmarłego. Zasiłek przysługuje po śmierci ubezpieczonego lub osoby, która pobierała zasiłek chorobowy, świadczenie rehabilitacyjne czy zasiłek macierzyński. Zasiłek pogrzebowy może przysługiwać również pracodawcy, gminie, powiatowi, domowi pomocy społecznej, osobie prawnej kościoła lub związku wyznaniowego w przypadku, gdy pokryli oni koszty pogrzebu.