Transmitowanie pogrzebów online znane jest od czasów, kiedy telewizja stała się coraz powszechniejsza. Dotychczas jednak usługa ta zarezerwowana była wyłącznie dla znanych i cenionych osobistości. Świat jednak coraz bardziej się zmienia. Technologie rozwijają się z każdym dniem, co jest bardzo pomocne również w branży pogrzebowej.

Coraz więcej osób nie może uczestniczyć w ceremoniach pogrzebowych osobiście. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Chociażby przewlekłe choroby, problemy komunikacyjne lub stały pobyt poza granicami kraju. To wszystko wywołuje bezradność wśród wielu osób, które pragną pożegnać się z bliskim, jednak nie mogą osobiście pojawić się na pogrzebie. Zakład Pogrzebowy Witwicka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich osób pogrążonych w żałobie. Pracownicy zakładu wprowadzili do swojej oferty usługę transmisji online z pogrzebów.

Transmisje online z pogrzebów

Transmisje online – na czym to polega?

W każdym nekrologu dostępny jest link do transmisji z pogrzebu. Po jego kliknięciu wyświetli się przekaz pogrzebu. Kamera towarzyszy w ostatniej drodze Zmarłego od kaplicy aż po cmentarz. Ponieważ transmisja online odbywa się bez udziału pośredników, a obraz oraz dźwięk są na bardzo wysokim poziomie, cała ceremonia pogrzebowa przebiega bardzo płynnie. Tym samym rodzina i znajomi mogą w pełni skupić się na uczestnictwie w ceremonii.

Transmisje zapewnia operator sieci komórkowej i nie mamy wpływu na pokrycie zasięgiem niektórych nekropolii.