Nagrobki i pomniki

W naszym zakładzie pogrzebowym zlokalizowanym w dogodnym miejscu na terenie Wrocławia wykonujemy grobowce – pojedyncze i podwójne. Do ich produkcji używamy wyłącznie najwyższej klasy kamieni naturalnych gwarantujących łatwą pielęgnację i długą żywotność pomnika. W ofercie posiadamy grobowce klasyczne z płytą nagrobkową, jak i bardziej niestandardowe ozdobione pięknymi rzeźbami. Zajmujemy się również wykonywaniem napisów na płytach oraz renowacją napisów już istniejących.

Jakie rodzaje nagrobków wykonujemy?

Mając wieloletnie doświadczenie w produkcji nagrobków, możemy zaproponować zarówno pomniki w standardowej wersji, jak i grobowce nieco bardziej rozbudowane.
Na cmentarzach można spotkać najczęściej następujące rodzaje nagrobków:

  • składające się z poziomej płyty grobowej i pionowej tablicy, na której są umieszczone podstawowe informacje o zmarłej osobie,
  • obejmujące tablicę ulokowaną płasko na ziemi,
  • przybierające formę pionowej tablicy jako mogiły pamiątkowej,

w postaci grobowców i kapliczek, które niegdyś stawiane były głównie arystokracji, osobom zamożnym oraz urzędnikom piastującym funkcje na wysokich szczeblach.
Nasz zakład pogrzebowy posiada gotowe projekty nagrobków, ale zajmujemy się także realizacją pomników na indywidualne zamówienie.

Cena nagrobków – od czego jest uzależniona?

To, ile będzie wynosił koszt realizacji pomnika, w dużej mierze zależy od jego wielkości, a także materiału, który zostanie wykorzystany w procesie produkcji. Specjalnością naszego zakładu pogrzebowego z Wrocławia są przede wszystkim nagrobki kamienne, które wykonujemy przy użyciu granitu, nieco rzadziej piaskowca oraz marmuru. Im prostszy grobowiec, tym będzie miał niższą cenę.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć
WITWICKA Zakład Pogrzebowy

 

Poduszki i książki granitowe.

Wróć do głównej strony galerii