Śmierć mamy — kiedy odchodzi najbliższa osoba

Mama jest najważniejszą osobą w życiu. Pierwszą przyjaciółką, autorytetem i największym wsparciem w życiu, jakie powinno otrzymać każde dziecko. Ta więź i relacja jest jedną z najsilniejszych i właśnie dlatego śmierć mamy jest najtrudniejsza dla każdej córki i syna. 

Mama — najważniejsza osoba w życiu

Kiedy jest się dzieckiem, mama jest osobą, która jest największym wsparciem, nauczycielem i opiekunem. W późniejszych latach, kiedy stajemy się bardziej samodzielni, nie zawsze zgadzamy się ze zdaniem rodzica. Jednak nadal to właśnie mama pozostaje najważniejszą osobą, która jest powiernikiem naszych tajemnic i otacza nas opieką w trudnym czasie dorastania. Im więcej mija lat, tym bardziej potrafimy być wyrozumiali i jeszcze bardziej docenić jej troskę i opiekę, a kiedy sama staje się potrzebująca i chora, to my, dzieci, przejmujemy rolę opiekuna. Na każdym z tych etapów mama jest wszystkim tym, co reprezentuje bezwarunkową miłość, wsparcie i bezpieczeństwo. 

Śmierć mamy i emocje

Śmierć nie daje jednak wszystkim mamom możliwości towarzyszenia na poszczególnych etapach życia swojego dziecka. Czasem z odejściem mamy trzeba zmierzyć się nawet w bardzo młodym wieku. Niezależnie jednak od tego, kiedy nadeszła śmierć, pewne jest to, że w sercu dziecka pozostaje ogromna pustka. 

Różne emocje towarzyszą w sytuacjach, kiedy dowiadujemy się o śmierci mamy. Czasem jest to gniew, żal, bezgraniczny smutek. Innym razem towarzyszyć może apatia, poczucie beznadziei lub nawet akceptacja takiej kolei życia. Jakiekolwiek emocje przechodzimy, wszystkie one są naturalne. Nie warto ich ukrywać głęboko w sobie, tylko pozwolić płynąć. Łzy bowiem nie oznaczają tylko smutku, ale również przedstawiają nasze uczucia wobec mamy i tego, ile dla nas znaczyła. 

Odejście matki Pogrzeby Witwicka

Pogrzeb mamy 

Ostatnim oddaniem szacunku wobec rodzica jest zorganizowanie uroczystości pogrzebowej. Powinno ono być godne, pełne szacunku i możliwe jak najbardziej osobiste. W końcu nikt tak jak dziecko, nie znało swojej własnej mamy. Dlatego to właśnie syn lub córka wie najlepiej, jak pożegnać mamę

W zakładzie pogrzebowym Witwicka wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów. Te opowiedziane historie i wyczuwalne emocje pozwalają nam lepiej zrozumieć i poznać osobę zmarłą. Dzięki temu możemy zorganizować uroczystość pogrzebową o podniosłym i osobistym charakterze. Na życzenie rodziny stworzymy kompozycje florystyczne z ulubionych kwiatów mamy, zagramy piosenkę, która odda smutek. Zapewnimy również odpowiednią obsługę na najwyższym poziomie. 

Mamo, wołam twoje imię Znowu jesteś przy mnie

fragment piosenki Wioletty Willas – Do Ciebie mamo 

Pożegnanie z bliską osobą nie jest proste, jednak zakład pogrzebowy Sobótka zrobi wszystko, aby w tym trudnym czasie odciążyć rodzinę i zorganizować ostatnie pożegnanie tak, jak życzą sobie tego najbliżsi. Jesteśmy otwarci na wszelkie prośby i kwestie związane z personalizacją tej ważnej uroczystości. Zrobimy co w naszej mocy, aby wesprzeć i pomóc w tych ciężkich chwilach. 

Zakład pogrzebowy Sobótka

Jako pracownicy zakładu pogrzebowego Witwicka nie możemy ukoić bólu i zniwelować uczucia pustki. Wiemy jednak, że z czasem te negatywne emocje zastąpią pozytywne wspomnienia, czyli coś, czego nikt i nic nie będzie mogło nam odebrać.